Ostame auto

Kasutatud autode kokkuost

Autode aus ostmine Tallinnas – kuidas mitte sattuda pettuse ohvriks

See artikkel räägib, kuidas petturid autoostjate varjus müüjaid petavad. Analüüsime müüjate populaarseid pettusskeeme ja aitame teil õppida, kuidas end auto müümisel pettuse eest kaitsta.

Internet on täis teateid kiirest lunastamisest: “Me ostame mis tahes seisukorras auto kalli hinnaga” ja “Meie hinnad on kõrgemad kui konkurentide omad”. Kuid keda võib usaldada ja kes tegeleb ausa autoostuga Tallinnas? Siin on mõned näited, kuidas petturid kergeusklikke müüjaid petavad.

Auto müügi ajal võib iga autohuviline kokku puutuda pettusega. Üsna sageli lõppevad lõputud kõned sellest, et nad on väidetavalt valmis sinult sõidukit soodsalt ostma või vastupidi, pealetükkivad pakkumised auto odavamalt müümiseks lõppevad sageli pettusega. Selle ebameeldiva olukorra vältimiseks on mitmeid nõuandeid, mida saate järgida.

Varjatud komisjonitasud, kasumlikud pakkumised

Autojuhi petmine toimub hoolikalt välja töötatud plaani järgi:

- Autoomanik paneb üles kuulutuse auto müügiks.
- Talle helistatakse "hea" müügipakkumisega.
- Lisaks pakutakse talle lisatingimust - kui tehing ei õnnestu, siis nõutakse, et ta ostaks auto omanikult.
- Seejärel sõlmitakse leping auto võõrandamise kohta.

Sellest hetkest algab kõik kõige huvitavam. Klientidel ei lubata lepingut lõpuni lugeda, nad on tahtlikult häiritud ja dokumendid vahetatakse välja. Teenuste eest makstakse märkamatut komisjonitasu. Keeldumise korral peab klient maksma trahvi. Algselt välja kuulutatud summa muutub kujuteldavaks ja klient ei saa mingit kasu.

Kõigepealt auto, siis raha

Auto ostmisel ja müümisel on sagedane probleem just pettus ja enamasti käib see sama skeemi järgi:

- kohapeal pannakse üles müügikuulutus;
- seejärel helistatakse auto omanikule ja pakutakse talle, et ta sõidab ettevõtte kontorisse, kus nad saavad arutada tingimusi ja leppida kokku heas tehingus;
- ettevõte ostab sõiduki kui juriidilise isiku, et seda saaks edasi müüa;
- pakutakse raha ülekandmist pangaülekandega ning selleks võetakse müüjalt andmed;
- kättesaamise vastu annab auto omanik neile auto teh. pass (ja originaalis), võtmed;
- pärast seda allkirjastab ta lepingu, mis justkui annab garantii, et kuni raha ülekandmiseni lasub kogu vastutus selle eest neil;
- auto enda müügilepingu koostamiseks tehakse ettepanek alles pärast sõiduki müüki;

pärast maksedokumendi saamist pakutakse talle, et ta kontrollib selle autentsust pangas. Seal öeldakse talle tõenäoliselt, et midagi ei ole väljastatud, ja soovitatakse tal pöörduda politseisse.

Kui soovite leida ausat autoostuettevõtet Eestis, võtke ühendust ettevõttega Allcars, siin aidatakse teid ja tagatakse tehingu turvalisus ja kasumlikkus.