Ostame auto

Kasutatud autode kokkuost

Auto müümine: ise vs auto ostmine Ettevõte

Sageli on inimestel, kes otsustavad auto kiiresti ja kasumlikult müüa, kehv ettekujutus sellest, kuidas seda kiiresti, õigesti ja kasumlikult teha. Just Eesti ja Tallinna autoostuspetsialistid räägivad teile kõikidest ettevalmistusetappidest.

Tallinna autoostuteenuse eksperdid on koostanud autoomanikele nõuandeid, kuidas oma autot kiiresti ja kasumlikult müüa.

Auto ettevalmistamine

Esimene samm auto kiire müügi suunas on müügieelne ettevalmistus. Alustada saab seda põhjaliku autopesuga, kusjuures parem on eelistada heade hinnangutega, tõestatud autopesulates – neis, kus auto pestakse hoolikalt ja tõhusalt.

Järgmisena võite liikuda märgatavate laastude ja kriimustuste parandamise juurde: see on odav ja korras auto saab tavaliselt kallimalt maha müüa. Siseruumi puhastamisel peaksite tähelepanu pöörama lõhnadele, plekkidele ja istmete seisundile.

Sama oluline on enne müüki kõrvaldada auto väiksemad rikked – need, mis ei vaja kallist remonti, kuid mõjutavad auto üldmuljet. Näiteks vahetage iseseisvalt peamised kulumaterjalid: küünlad, filtrid, klaasipuhastid, läbipõlenud lambipirnid ja muud, samuti kõrvaldage autohoolduses koputused vedrustuses ja reguleerige rataste joondust.

Läbirääkimised ostjaga

Auto ostmine on tõsine investeering, seega suhtuvad autohuvilised sellisesse tehingusse täie vastutusega: nad küsivad küsimusi, kahtlevad ja kauplevad aktiivselt. Omanik, kes räägib oma autost ausalt, isegi kui auto ei ole ideaalses seisukorras, äratab rohkem usaldust kui kahtlev vestluskaaslane, kellel on probleemivaba auto.

Võite eelnevalt läbi mõelda mitu kohta, kus saate autot soodsatest vaatenurkadest demonstreerida. Kitsas hoovis pargitud autot on mugavam näidata, kuid ostjal on sellistes tingimustes palju raskem ostuotsust teha.

Paberid

Ostjale on ebameeldiv pärast ostu ja raha ülekandmist teada saada autole kehtestatud piirangutest – selle vältimiseks on parem kontrollida auto registreerimist ja muid seaduslikke keelde, samuti tasumata trahve, kasutades selleks spetsiaalseid teenuseid.

Samuti tasub tehingu kiireks kokkuleppimiseks ette valmistada lepingu näidis mitmes eksemplaris ja kohe kokku leppida mõlemale poolele mugav raha ülekandmise skeem.

Kui te ei soovi raisata aega, vaeva ja närve kõigile ettevalmistavatele tegevustele, läbirääkimistele ja tehingule, siis on parem pöörduda professionaalse autoostu ettevõtte poole Eestis ja eriti Tallinnas. Siin aidatakse teil sõiduk kiiresti ja soodsalt maha müüa.